Як "Стажування" перевернуло моє життя

Менеджер проекту "Стажування" Наталія Другак розповідає, як потрапила у Фонд Кличко і чому навчив рік з командою.

Привіт! Мене звати Наталя, я куратор стажування у Фонді Кличко. Рівно рік тому я гортала стрічку у фейсбук і випадково натрапила на новину про набір стажерів. Зізнаюся, тоді я й не знала, чим цей фонд займається і що такий взагалі існує. Керувало тоді мною бажання щось змінити у своєму житті, розширити круг спілкування, зрозуміти, чим хочу займатися далі. А десь глибоко сидів страх прірви між закінченням університету і  пошуком першої роботи. 

Все ж спробувала, і жодного разу не пошкодувала про той крок. Здається, я й зараз можу повторити слова, з яких почала розповідь про себе на співбесіді, а та сукня в зелений горох досі втілює поворотний момент у житті. Вже на стажуванні я розуміла: цей простір і ці люди змінюють мене, а я разом з ними змінюю країну і світ. Я пам'ятаю своє перше серйозне завдання - статтю на сайт, яку закінчила лише о 4 ранку. Пам'ятаю, як наступного дня отримала наскрізь багряний через виправлення вордівський документ. І лише з часом зрозуміла, вартість помилки менша, коли ти лише вчишся. Стажування - це якраз те місце, де ти можеш зробити 50 помилок і не отримаєш за це по голові. Це була перша робота, якою я дійсно пишалася. Зараз же у мене перед очима щодня пробігають тисячі символів. Я обговорюю майбутні медіапроекти з редакторами провідних українських ЗМІ, розроблюю PR-стратегію фонду і керую цілим проектом.

Що цей рік змінив у моїй свідомості? Тут вмілий копірайтер написав би окрему статтю на тему "5 навичок успішних людей" або "Чому мене навчили мемуари Білла Гейтса". Але я просто назву ті речі, які дійсно усвідомила за останній рік.

  1. Жалість допоможе отримати те, чого ти хочеш прямо зараз, але це не працює на довгу дистанцію. Натомість твоя сила викликає повагу і мотивує інших.
  2. Людей об'єднують цінності. Це той базис, на якому навіть різні світогляди знаходять точку дотику. 
  3. Прокрастинація породжує страх та сумніви. Коли ж ти зайнятий – часу на це просто немає.
  4. До стажування я була переконана, що благодійність - не моє, поки не познайомилася з філантропією. І так, між цими словами суттєва різниця. Про це подискутуємо на стажуванні :)
  5. Трохи професійного досвіду. PR - це не лише релізи і прес-конференції, про які пишуть у профільних підручниках. Найкращі ідеї виникають, коли ти настільки заглиблюєшся в проект, що тобі хочеться розповісти про нього іншим. Тоді й виникають креативні й оригінальні думки.

 Це далеко не вичерпний перелік, адже такі лайфхаки народжуються щодня. Хай вони не унікальні, але цінні тим, що приходять з практичним досвідом і власними помилками. 

Такою була моя історія #togetherwithKF. Якщо хочеш почати свою разом з нашою командою - заповнюй анкету. Якщо досі маєш сумніви - пиши мені на пошту [email protected]  з темою листа #kfintern. Обіцяю відверту відповідь 😊

А якщо ви вже не студент, ви можете передати власні знання, підтримати проект коштами чи просто розповісти про нього тим, для кого стажування у фонді відкриє відкрити нові грані Я.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

СТАЖУВАННЯ

Тримісячна програма, яка має на меті надати перший професійний досвід студентам 2-4 курсів навчання

Детальніше про проект