Як працювати ефективно, коли ти студент?

Привіт!

В попередні два роки у мене, студентки НАУ спеціальності “міжнародна інформація", як і у багатьох студентів, було вдосталь вільного часу й бажання вчитись новому. Але абсолютної невизначеності, чим би я хотіла займатись.

Після активного літнього штурму Всесвіту і просторів інтернету, я знайшла вакансію в компанії, яка мені подобалась. Написала творче резюме, пройшла співбесіду і влаштувалась на роботу.

І вже у перший місяць роботи я зіштовхнулась із труднощами поєднання роботи і навчання на денній формі в університеті та набила багато ґуль.

Моїм життєвим урокам (читай ґулям) присвячена ця стаття. Читайте і запам’ятовуйте, адже вчитись на чужих помилках приємніше.

На першому етапі мені необхідно  було обговорити мій графік, оскільки роботи в офісі було багато. І ось перша ґуля: я не реалістично оцінила свої ресурси: призначила робочі години щодня до, після і під час занять. Як наслідок - я почала пропускати навчання і перевтомлюватись на роботі.

Точна оцінка часу і можливостей - надзвичайно важлива!

Друга ґуля легко прослідковується у першій: я не розставила пріоритети, що для мене важливіше: робота та отримання нового досвіду чи ідеальна успішність у навчанні. У підсумку страждає все: я від невідвідування пар і компанія від моєї неякісної роботи.

Чітко визначте свої пріоритети, і дотримуйтесь їх.

Третя ґуля: якщо ви усвідомлюєте, що роботі ви будете приділяти більше свого часу, поговоріть про це з викладачами ЗАВЧАСНО. Поясніть їм, що у вас з`явилась можливість отримати цінний досвід та розвиватись. Викладачі завжди підтримають  старанного і ввічливого студента, який почав працювати.

Домовтесь про строки здачі практичних завдань і написання робіт, і таким чином збережіть себе від гори відпрацювань, курсових і модульних робіт.

Четверта ґуля: через велику неуспішність в університеті й офісі я багато сама себе сварила. Я приходила з роботи змучена, одразу ж сідала за домашнє завдання з університету, паралельно допрацьовувала задачі для роботи. Звичайно, я дуже втомлювалась, мало встигала і безкінечно сварила себе за це.

Давайте собі змогу відпочити і морально заспокоїтись, щоб справлятись із завданнями вчасно.

Пам’ятайте, що ви можете помилятись. У цьому немає нічого страшного і болісного. Необхідно проаналізувати, чому так сталось, відволіктись, помедитувати і зробити висновки.

Спитаєте, як же знайти омріяну роботу? Бути активним шукачем!

Переглядайте актуальні вакансії на спеціальних платформах. Однією з них - є телеграм-канал StudentWanted. Кожна опублікована там вакансія розрахована на студента з мінімальним досвідом роботи. На каналі можна знайти цікаві пропозиції стажування або роботи до душі.

Завдяки короткому сповіщенню на цьому каналі я дізналась про стажування в Klitschko Foundation і стала однією з 20 щасливців-стажерів.

Словом, одне тільки повідомлення може послугувати початком для вашої успішної кар’єри.

Наважтесь на пошук роботи мрії і не бійтесь!

 

Автор - Анастасія Гафійчук, стажерка 9.0

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

СТАЖУВАННЯ

Тримісячна програма, яка має на меті надати перший професійний досвід студентам 2-4 курсів навчання

Детальніше про проект