Як підлітки волонтерять у Klitschko Foundation

Вперше у Klitschko Foundation підлітки долучились до волонтерства! Як відбувається робота, виконання задач та які перші враження — читайте далі.

Одна із цінностей фонду — саморозвиток. Для нас важливо, щоб підлітки отримували всі необхідні навички для майбутніх звершень, а волонтерство — гарна можливість спробувати свої сили на реальних завданнях та ще й при цьому долучитись до гарних справ!

На початку листопада 5 учасників проєкту «Skills Elevator» стали волонтерами у фонді. Протягом місяця підлітки волонтерять у комунікаційному відділі, а також опановують нові для себе програми — Figma, Illustrator, платформи для розсилки елетронних листів, проходять курси з медіаграмотності, пишуть власні статті у медіа та виконують найрізноманітніші задачі: від перекладів текстів англійською до створення контент-плану в соцмережах. 

Кожен з них поділився своїми враженнями:

Антон розповідає:

«Волонтерити у сфері комунікацій — це саме та цінна можливість, якої я прагнув весь час. Протягом волонтерства я писав пости, перекладав статті англійською мовою, складав запитання для інтерв’ю. Найважчим і одночасно найцікавішим завданням було створення картинки для сайту. 

Під час волонтерства я маю можливість розвивати у собі тайм-менеджмент, вміння писати та шукати інформацію дуже швидко, працювати в команді. Погодьтеся, дуже зручно, коли є підтримка один одного, коли є зв’язок, із ким поговорити і вирішити певну проблему. Тепер я розумію, комунікації — це непросто. Це, насправді, надзвичайно трудоємна праця з неочікуваними завданнями попереду! Мені надзвичайно цікаво розвиватись в цьому напрямку, вчитися, боротися в команді з кожним викликом! 

І цей досвід волонтерства в Klitschko Foundation дає мені віру в те, що в майбутньому я отримаю роботу мрії!» 

 А ось що каже Владислава:

«Комунікаційний світ зустрів мене із новими можливостями та величезною спільнотою, яка тебе підтримує. «Skills Elevator» – мій 4-ий успішно завершений проєкт від фонду. Пройшовши разом крізь безліч проєктів, менторств, зустрічей і навіть зйомку курсу Екоакадемія під час участі у проєктах Klitschko Foundation, я була в захваті від можливості зануритись у справжню роботу та побачити весь процес «із середини». За три тижні волонтерства я мала найрізноманітніші завдання. Найскладнішим поки що видалось складання тез про благодійність у різні роки, бо пошук інформації та робота з великими текстами — це те, на що я витрачаю значно більше часу. Протягом волонтерства я відкрила для себе багато корисних каналів, програм та онлайн-видань, вперше працювала з додатками Google та шукала медіа для публікації власної статті. Я вже відчуваю зміни в собі, адже за цей час стала більш відповідальною, організованою та самостійною. У мене з’явився принцип: «Хто, якщо не я?». Це дійсно допомагає утримувати мотивацію. Нарешті я відчула надихаючу атмосферу, в якій хочеться працювати. Це і є те ідеальне оточення, до якого я прагну у своїй роботі.

Волонтерство – це своєрідне перше стажування в 16 років. Ця діяльність повністю відповідає моїм життєвим цінностям: отримувати максимальний досвід та ділитись ним з іншими. Я рада, що маю шанс допомогти фонду у виконанні завдань та стати маленькою частинкою великої команди. Klitschko Foundation став моїм стартом майже в усіх починаннях, за що я безмежно вдячна».

Анастасія також поділилась своїми враженнями:

«Після завершення проєкту я відчувала неймовірне натхнення та мотивацію рухатися у цьому напрямку далі, але зовсім не очікувала, що мене оберуть волонтеркою, і вже навіть встигла провести роботу над помилками стосовно завдань, які ми виконували на проєкті. А коли дочитала до кінця лист і побачила, що потрапила до п’ятірки найкращих – мою радість чула вся вулиця!

Я не думала, що нам довірять «справжню» важливу роботу, але те, що ми робимо, дуже різноманітне. Моє найвідповідальніше завдання – займатися Telegram-каналом «Skills Elevator». А найскладніші пов’язані із написанням текстів. Під час перших двох тижнів роботи довелося розвинути навички тайм-менеджменту, креативності та почати дивитися на речі під нестандартним кутом. Працюючи тут, відчуваєш мегавідповідальність, бо стаєш частинкою великого механізму і саме від тебе залежить його ефективність. 

Волонтерство у фонді – це чудова команда, допомога, знання та дуже цінний досвід. Ти розвиваєш свою особистість, навички і одночасно можеш бути корисним комусь. Дуже круто, що ти зміцнюєш свої слабкі сторони і по закінченню волонтерства вмітимеш майже все».

Денис розповідає про свій досвід так:

«Спочатку я постійно знаходився в очікуванні старту роботи, бо не знав, за якою системою будемо працювати та які саме задачі мені доведеться виконувати. Згодом нам запропонували список задач, які ми могли самі обирати. Це зручно, бо так ти розумієш, які навички можеш розвинути під час виконання.

Найскладнішим я вважаю своє найперше завдання. Потрібно було відредагувати текст у форматі інтерв’ю. Я ніколи раніше не брався до такого виду роботи, тому вона зайняла багато часу. Крім того, за три тижні волонтерства я встиг розвинути навичку тайм-менеджменту, тому що виконання задач довелося поєднувати з повсякденними справами. Моя порада всім, хто стикається з дедлайнами — не відкладати роботу на майбутнє, а виконувати відразу, коли для цього є час. А якщо кінцева дата не скоро — свідомо планувати, відповідно до вашого графіку. 

Найбільше враження на мене справив формат волонтерства у відділі комунікацій. Волонтери не тільки виконують свої обов‘язки, а можуть брати участь у майстер-класах та заходах фонду, а також отримувати цінний фідбек щодо виконаної роботи. Певен, що цей досвід стане для мене провідним у сфері комунікацій і залишить багато вражень, які знадобляться в майбутньому».

А ось що розповідає Мирослава:

«Під час навчальної частини я намагалася усе робити на максимум, бути активною та поглинати нову інформацію, тож сподівалась, що стану волонтеркою. Коли ж я дізналася результат, то просто застрибала від щастя, бо дуже хотіла практики після навчальної частини! Моя мотивація стала ще більшою, тож зараз перед собою я ставлю нові цілі. Найцікавішим завданням для мене було створення питань для інтерв’ю. Коли я їх готувала, то уявляла свого майбутнього співрозмовника та намагалася спитати про щось справді цікаве. Я дуже хочу спробувати взяти інтерв’ю наживо. Деякі речі мені видалися доволі складними. Наприклад, було важко організовувати свою роботу, бо зараз у мене дуже багато активностей, які займають безліч часу. Я пропрацювала декілька важливих навичок: креативність, активне слухання, аналіз та підготовка інформації, самоорганізація. Також я дізналася про програму Figma та зрозуміла основи роботи в ній, поповнила свої знання про медіаграмотність».

Ми у фонді віримо, що цей досвід відкриє підліткам нові кордони у кар’єрних здобутках та власних досягненнях, адже вони сміливо йдуть дорогою боротьби за свої яскраві мрії!