Фонд Кличко втретє отримав відзнаку від Українського форуму благодійників

Фонд Кличко вже втретє став лідером Національного рейтингу благодійників, до якого увійшли 74 всеукраїнські та локальні благодійні організації. Діяльність Фонду відзначили в номінації «Витрати у сфері спорту та фізичної культури у 2015 році» серед організацій із бюджетом від 1 до 10 мільйонів гривень.

У 2013 році​ ​команда Фонду Кличко разом і​з засновниками розробили нову стратегію з новими завданнями. ​Ми вирішили ​повністю модернізувати фонд - від внутрішніх процедур до онлайн-реєстрації на проекти. ​У 2014 ми ввели внутрішні фінансові політики та  ​вперше ​провели міжнародний аудит. Цифри говорять самі за себе - після аудиту фонд залучив ​на ​400 000 євро ​більше, ніж за попередні роки та впровадив 6 нових проектів. 

 

Ми переймаємо практику, яка зрозуміла для донорів в ​усьому світі та постійно шукаємо інноваційні рішення. Тільки так у фонду з`являтимуться нові прихильники та донори. І, сподіваємося, нашу модель наслідуватимуть інші українські фонди.​ Кожен фонд повинен брати участь у рейтингу та бути прозорим, оскільки це робить благодійну сферу​ сильнішою та більш підзвітною для суспільства. Фонд Кличко бере на себе відповідальність встановлювати тенденцїї у сфері благодійності, які стануть прикладом для інших організацій.

 

При визначенні переможців рейтингу враховуються фінансові показники: річні витрати на власні благодійні програми, задекларовані у річних податкових звітах та добровільно надані фондами Українському форуму благодійників. У 2015 році Фонд Кличко витратив 9 014 085 грн, з яких 6 151 935 грн - на розвиток спорту та фізичної культури в Україні. 

 

Всього у 2015 році 74 учасники рейтингу витратили на благодійність 790,9 мільйонів гривень, з яких 59% - на сферу соціального захисту, 15% - на охорону здоров’я, решта ж – на освіту та науку, підтримку армії, культуру та мистецтво й захист довкілля. Більш того, спорт та фізична культура вперше увійшли до сфер, що отримали одну з найбільших часток фінансування, а саме - 2,8% загальних коштів. 

 

Найбільшу частку допомоги від благодійних організацій України отримали діти та молодь (16,6%), заклади, установи та колективи (12,2%) і люди з особливими потребами (11,5%). Також до категорій, які отримали підтримку від благодійних організацій у минулому році, ввійшли переселенці, учасники АТО та їхні родини. При тому 40,1% благодійної допомоги становила адресна допомога фізичним особам, а 35,7% - закладам і установам. 

 

Ми віримо в те, що саме прозорість і відкритість неприбуткових фондів та організацій формує довіру до благодійності у суспільстві. Фонд Кличко вивчає світовий досвід і застосовує успішні практики у реалізації проектів та веденні адміністративних справ. Кожен охочий може ознайомитися з фінансовою інформацію про нашу діяльність та статутними документами на нашому сайті. Високі стандарти є принциповими для благодійників. Сподіваємося, вони стануть цінністю й для інших фондів в Україні. 

 

Автор статті: Катерина Геселева, стажер 4.0

 

Подивитися результати рейтингу