#fightersKF Мене надихає саме життя

Оксана Дядюра, асистентка проєктів фонду, про захоплення, суперсили та натхнення

Чим живуть люди, які створюють проєкти фонду? Які їхні інтереси, чому люблять свою роботу та якими принципами керуються у житті? У нашому проєкті #fightersKF знаходимо відповіді на всі ці питання. Сьогодні поговоримо з асистенткою проєктів Оксаною Дядюрою. 

 

Як тобі новий формат роботи?

Спочатку було незвично не відвідувати офіс, де усе мотивує тебе зосереджено працювати, і де можна завжди порадитися з колегами. Але з часом я адаптувалася, знайшла правильний підхід до організації власного часу та простору. А у підтримці зв'язку з колегами допомагають дзвінки в ZOOM та соціальні мережі.

 

Розкажи свою історію знайомства з фондом.

Навчаючись на першому курсі університету, я звикала до нового етапу життя у великому місті, і одного разу зрозуміла, що втрачаю час, не використовуючи всі можливості. Того ж дня вирішила переглянути усі Telegram-канали, на які була підписана, і натрапила на анкету для волонтера з комунікацій на проєкт «Школа успіху». Про фонд я раніше чула від мами, тож подала анкету і, неочікувано для себе, пройшла. 

Робота на «Школі успіху» була насиченою. Кожного дня я писала тексти для соцмереж фонду, які ви, можливо, мали нагоду прочитати. Але разом з тим мене очікувало знайомство та спілкування з 50 активними та позитивними підлітками, менторами та командою фонду. Атмосфера на проєкті так мене надихнула, що я вирішила податися на «Стажування 10.0». Уже тоді я змогла проникнутися цінностями фонду, знайти коло однодумців та розвинути свої навички. У останній святковий вечір у офісі я зрозуміла, що хочу залишитися і працювати тут. Так почалася моя історія як працівника фонду.

 

Над якими проєктами ти зараз працюєш?

Зараз я працюю над «ProCharity» – це освітній проєкт для представників благодійних та громадських організацій. Учасники отримають знання з управління неприбутковою організацією, проєктного менеджменту, комунікацій та фандрейзингу.

Благодійні та громадські організації змінюють громади та допомагають людям. Ми впливаємо на зміни в цих організаціях і опосередковано на зміни в їхньому оточенні. І саме тому, що я можу сприяти розвитку нашого суспільства, цей проєкт цінний для мене.

 

Що тобі найбільше подобається в твоїй роботі?

Для мене це можливість спілкуватися з людьми, обмінюватися з ними думками та ідеями. Розмова – це обмін енергією, і чудово, якщо вона позитивна та несе користь обом. Також мене приваблює можливість розвитку та допомоги у цьому іншим. Реалізовувати свій потенціал – це відповідальність кожного. Чудово, що проєкти фонду допомагають у цьому учасникам і, безпосередньо, команді, яка над ними працює.

 

Чим ти займаєшся, окрім роботи? 

Беру участь у студентському житті. Мені подобається відчувати себе у великій родині свого факультету, де ми працюємо заради досягнення спільної мети та просто насолоджуємось усім процесом підготовки до виступу. Після довгих репетицій представляти власну історію публіці навдивовижу приємно і хвилююче.

 

1 річ, без якої ти не можеш жити? 

Я однозначно не можу жити без музики. Вона завжди була присутня у моєму житті, коли я навчалася у музичній школі, і коли зараз граю на фортепіано вдома. Мені подобається шукати маловідомі композиції та виконавців, вони додають своєрідний шарм моєму плей-листу.

 

Яку пораду ти б дала собі-підлітку? 

Все що стається і не стається – на краще. Усе в нашому житті приходить до нас у той момент, коли нам це потрібно. Тому не варто перейматися через невдачі, а сприймати їх як урок, щоб не повторювати помилок у майбутньому.

 

Яку суперсилу ти хотіла би мати? 

Можливо прозвучить банально, але перше, що спало на думку – це суперсила телепортації. Досліджувати нові місця, краєвиди, фауну і флору, культуру і традиції – як окремий вид мистецтва. Тільки уявіть: сьогодні ви у себе вдома, а завтра вже у колоритній Японії, де усе вражаюче, нове та незнайоме. Ходите голосними токійськими вулицями, споглядаєте за цвітінням сакури, куштуєте чай на чайній церемонії.

 

Що тебе надихає у житті?

Мене надихає саме життя. Усе, що навколо мене: люди, природа, книги, будівлі. Навіть звичайний перехожий, який мені посміхнеться, може надихнути мене теж посміхатися людям. Що більше ти помічаєш прекрасного навколо себе, то більше натхнення отримуєш.

 

Що тобі найбільше подобається у Києві?

Зараз моїм улюбленим місцем у Києві є Національна опера. Я буваю там не так часто, як мені б хотілося, але є в ній щось загадкове. Небагато моїх знайомих поділяють моє захоплення оперою та балетом, однак я вважаю, вони багато втрачають ні разу не побувавши на такому дійстві. Це картина, яка написана зі звуку оркестру, голосу, яскравих костюмів, архітектури, декорацій та емоцій. 

Київ – фантастичне місто. Як кажуть, як тебе не любити, Києве мій. У ньому і можливості для розвитку великого міста, і багатовікова історія, яку тільки варто захотіти прочитати, і привітні люди. Сама я з смт. Попільня, що на Житомирщині, і люблю це місце не менше, ніж нашу столицю. Тут я можу побути зі своєю сім'єю, друзями, відчути тепло рідного дому. Тут ти можеш побачити мальовничі заходи сонця, які у великому місті іноді просто не помічаєш. А також почути спів пташок та поїсти смачну черешню.