Falling Walls Lab Kyiv: за 3 хвилини до Берліна

7 вересня в Klitschko Expo відбулася прес-конференція з нагоди презентації третьої наукової конференції для молодих вчених та стартаперів Falling Walls Lab Kyiv 2017.  Спікери порушили широке коло питань – від можливостей для українських новаторів на міжнародному ринку технологій до лайфхаків з перемоги у пітчах.

Віталій Кличко, засновник Klitschko Foundation, розповів про тенденції проекту в Україні: “Поки ми будемо чекати, коли побудують інноваційні парки при університетах і наукових інститутах, ідеї застаріють. І, звичайно, найактивніші шукають і знаходять можливості для реалізації, в Україні або за кордоном. Більше того, за ними "полюють" провідні університети та компанії з усього світу. І хто вміє презентувати проект, знає іноземні мови, перш за все англійську, обов'язково знайде засоби, щоб втілити свою ідею в життя і змінити світ.” 

Ми в SoftServe раді долучитися до Falling Walls Lab Kyiv вже втретє, оскільки вважаємо, що саме розвиток винахідництва, підприємництва та індустрії знань загалом може перетворити Україну на потужний ІТ-осередок Європи, – коментує Олексій Меркулов, VP Client Success у SoftServe. – Об’єднуючи зусилля на подібних заходах з громадськими організаціями, провідними технологічними компаніями України, ми разом формуємо середовище зовсім іншого рівня, з якого молоді генії зможуть черпати натхнення, обмінюватися досвідом, отримувати цінні поради чи допомогу. А застосування нових винаходів та інноваційних розробок, які народжуються у такій співпраці, допоможе якісно змінювати не лише економіку країни, але й життя, безпеку та комфорт мільйонів людей в країні та за її межами.

“За шість місяців, протягом яких я працюю в Україні, маю відзначити високий потенціал української молоді. Якби одного разу молодий науковець не представив свого проекту і не знайшов підтримки, ми б не змогли розробити високотехнологічне рішення, не було б інновацій. Сьогодні вони презентують ідею – завтра стають співробітниками наших лабораторій. Саме тому ми раді вдруге підтримати конференцію Falling Walls Lab Kyiv.” – поділився враженнями Ів Піке, керівник агропідрозділу Bayer в Україні та країнах СНД. 

Альона Калібаба, Country Ambassador в SeedStars та керівник Chasopys Creative Family, розповіла про переваги для українських проектів на міжнародних конкурсах, серед яких мінімальні ризики для досліджень розвитку та масштабування проекту, можливість презентації та масштабування компанії, пошук інвестора та партнерів. “Міжнародні програми і конференції вкрай важливі для укріплення української підприємницької культури вдома, саме тому ми розвиваємо SeedStars в Україні.”

“На нашу думку, місією прогресивних та високотехнологічних компаній в Україні є інвестування у професійний розвиток нового покоління. EPAM Systems проводить в Україні проекти для студентів та школярів, які хочуть у майбутньому працювати у сфері ІТ. Через надання знань, практичних навичок й, головне, можливостей просувати нашу країну на висококонкурентному міжнародному ринку.” - висловив позицію компанії Юрій Антонюк, віце-президент EPAM Україна.

Під час заходу гості поспілкувалися з українськими винахідниками та вченими, які представлятимуть свої проекти на Falling Walls Lab Kyiv 2017. Серед них – мініатюрний пристрій для контролю здоров’я серця Cardiomo, технологія очищення стічних вод і перетворення їх у біопаливо та проект Sincere Tech – портативні датчики, які за допомогою штучного інтелекту аналізують біомедичні показники людей.

Цього року Falling Walls Lab Kyiv 2017 відбудеться 30 вересня. Молоді вчені, стартапери та винахідники мають можливість представити свій проект і подати заявку на участь до 10 вересня.