Екологічна діджиталізація. Як стати екофрендлі за допомогою додатків на смартфоні

За статистикою компанії RescueTime, ми тримаємо телефон у руках приблизно 4 години на день. А може, ваш показник навіть вище? Саме тому ми пропонуємо проводити ваш екранний час з користю для себе і для природи.

 • Підписуйтесь на екоблогерів

Так ви дізнаєтесь більше про безпечні продукти та товари, життя в стилі zero waste («нуль відходів»), сортування в домашніх умовах. Нові акаунти в соцмережах перетворять вашу стрічку новин на свідомий онлайн-простір з екологічними лайфхаками. Рекомендуємо  слідкувати за світовими еколідерами Беа Джонсон, Меган Уелдон, Джонатаном Леві або підписатися на Instagram-сторінки українських блогерок Ольги Матюшенко, Лєри Кіт, Наталі Литвин, Лади Полтавської та Олесі Вершигори.

 • Читайте літературу з електронних носіїв

Зараз існує безліч електронних книжок про те, як простими вчинками та звичками ми можемо зберегти нашу планету. 

Рекомендуємо для прочитання такі книги: 

 • Рейчел Карсон «Мовчазна весна»
 • Роберт Мюррей «Ціль — Zero Waste» 
 • Алан Аткіссон «Повірте Кассандрі. Як бути оптимістом в песимістичному світі»
 • Джошуа Беккер «Коли менше — насправді більше».

     Використовуйте мобільні додатки

За допомогою технологій можна легко відстежити свій екологічний вплив на природу, починаючи від кількості використаної води і завершуючи мапою із пунктами прийому вторинної сировини. Найпопулярніші з них: Worldometers; Your plan, your planet; GP Calculator; Ecomapa; goRecycle тощо.

Стурбовані питанням екології, українські підлітки (у тому числі випускники проєктів Klitschko Foundation) розробили екологічний додаток для туристів — Malva. За допомогою штучного інтелекту користувачі зможуть сканувати будь-який вид рослин, тварин і грибів, та отримувати повну інформацію про нього в Україні. Також, Malva проведе безпечну стежку до потрібного вам представника, оминаючи червонокнижні екземпляри. У додатку будуть квести, цікаві факти, челенджи та конкурси для формування свідомої екоспільноти. До речі, додаток запуститься в дію вже у вересні!

Дізнатися більше про додаток можна на їх Instagram-сторінці за посиланням: https://cutt.ly/XmWGfpH 

 • Беріть участь в онлайн-проєктах та онлайн-курсах

Інколи для допомоги природі треба зробити лише декілька маленьких кроків. Тож обирайте ті, що підходять саме вам, та долучайтесь до команди екоактивістів і захисників планети!

Якщо ви ще досі не пройшли онлайн-курс Екоакадемія, то не гайте часу, а вже реєструйтесь!

Екоакадемія — новий освітній онлайн-проєкт, що допоможе стати на шлях zero waste. Це п'ять уроків, екословник, поради зі зміни звичок та Екоекзамен наприкінці. Розповідаємо, про що уроки курсу.

 • В якому світі ми живемо? Розберемося, чому людство почало жити в екоборг та як це можна змінити.
 • Особливості сортування. Переконаєтесь, що сортувати та компостувати — не так вже й складно.
 • Мінімалізм. Готуйтесь до експерименту з трьома коробками.
 • Як не боятися пластику? Дізнаєтесь все про сортування пластикових відходів.
 • Екоактивізм. Отримаєте підказки від затятих екоактивістів.

Лише 25 хвилин, щоб стати на шлях zero waste.

Долучайтесь на сайті: bit.ly/kf-ecoacademy

Незабаром стартує проєкт Zero Waste School, тож слідкуйте за нашими оновленнями, щоб не пропустити момент реєстрації на проєкт. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ZERO WASTE SCHOOL

Освітній екопроєкт, покликаний розвивати культуру сортування відходів у школах та громадах і популяризувати екодружній спосіб життя.

Детальніше про проект