Екологічна діджиталізація. Як стати екофрендлі за допомогою додатків на смартфоні

За статистикою компанії RescueTime, ми тримаємо телефон у руках приблизно 4 години на день. А може, ваш показник навіть вище? Саме тому ми пропонуємо проводити ваш екранний час з користю для себе і для природи.

 • Підписуйтесь на екоблогерів

Так ви дізнаєтесь більше про безпечні продукти та товари, життя в стилі zero waste («нуль відходів»), сортування в домашніх умовах. Нові акаунти в соцмережах перетворять вашу стрічку новин на свідомий онлайн-простір з екологічними лайфхаками. Рекомендуємо  слідкувати за світовими еколідерами Беа Джонсон, Меган Уелдон, Джонатаном Леві або підписатися на Instagram-сторінки українських блогерок Ольги Матюшенко, Лєри Кіт, Наталі Литвин, Лади Полтавської та Олесі Вершигори.

 • Читайте літературу з електронних носіїв

Зараз існує безліч електронних книжок про те, як простими вчинками та звичками ми можемо зберегти нашу планету. 

Рекомендуємо для прочитання такі книги: 

 • Рейчел Карсон «Мовчазна весна»
 • Роберт Мюррей «Ціль — Zero Waste» 
 • Алан Аткіссон «Повірте Кассандрі. Як бути оптимістом в песимістичному світі»
 • Джошуа Беккер «Коли менше — насправді більше».

     Використовуйте мобільні додатки

За допомогою технологій можна легко відстежити свій екологічний вплив на природу, починаючи від кількості використаної води і завершуючи мапою із пунктами прийому вторинної сировини. Найпопулярніші з них: Worldometers; Your plan, your planet; GP Calculator; Ecomapa; goRecycle тощо.

Стурбовані питанням екології, українські підлітки (у тому числі випускники проєктів Klitschko Foundation) розробили екологічний додаток для туристів — Malva. За допомогою штучного інтелекту користувачі зможуть сканувати будь-який вид рослин, тварин і грибів, та отримувати повну інформацію про нього в Україні. Також, Malva проведе безпечну стежку до потрібного вам представника, оминаючи червонокнижні екземпляри. У додатку будуть квести, цікаві факти, челенджи та конкурси для формування свідомої екоспільноти. До речі, додаток запуститься в дію вже у вересні!

Дізнатися більше про додаток можна на їх Instagram-сторінці за посиланням: https://cutt.ly/XmWGfpH 

 • Беріть участь в онлайн-проєктах та онлайн-курсах

Інколи для допомоги природі треба зробити лише декілька маленьких кроків. Тож обирайте ті, що підходять саме вам, та долучайтесь до команди екоактивістів і захисників планети!

Якщо ви ще досі не пройшли онлайн-курс Екоакадемія, то не гайте часу, а вже реєструйтесь!

Екоакадемія — новий освітній онлайн-проєкт, що допоможе стати на шлях zero waste. Це п'ять уроків, екословник, поради зі зміни звичок та Екоекзамен наприкінці. Розповідаємо, про що уроки курсу.

 • В якому світі ми живемо? Розберемося, чому людство почало жити в екоборг та як це можна змінити.
 • Особливості сортування. Переконаєтесь, що сортувати та компостувати — не так вже й складно.
 • Мінімалізм. Готуйтесь до експерименту з трьома коробками.
 • Як не боятися пластику? Дізнаєтесь все про сортування пластикових відходів.
 • Екоактивізм. Отримаєте підказки від затятих екоактивістів.

Лише 25 хвилин, щоб стати на шлях zero waste.

Долучайтесь на сайті: bit.ly/kf-ecoacademy

Незабаром стартує проєкт Zero Waste School, тож слідкуйте за нашими оновленнями, щоб не пропустити момент реєстрації на проєкт. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ZERO WASTE SCHOOL

Освітній діджитал-проєкт, покликаний запровадити культуру сортування відходів у школах та громадах і популяризувати екодружній спосіб життя.

Детальніше про проект