Бокс повертається

Нові правила гри для майбутнього боксу

 

У 2005 році Klitschko Foundation став одним із організаторів, разом із Міністерством молоді та спорту та Федерацією боксу України, боксерського турніру за призи братів Кличків. За 19 років він відкрив шлях до професійного боксу молодим спортсменам з 33 країн світу. Для багатьох з них турнір відкрив шлях до Олімпійських ігор.

Цього року мав відбутися ювілейний XX Klitschko Tournament, покликаний транслювати олімпійські цінності спорту: прозорість, чесна боротьба, відкритість. На жаль, проблеми у світі боксу зачепили і нас.

Минулого року главу Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA) Чинг-Куо Ву відсторонили від виконання обов’язків. Тоді організація була практично доведена до банкрутства, фігурувала у корупційних та бюрократичних скандалах, її звинувачували за дискримінацію та зловживання особистими інтересами. Сумніви викликала чесність суддівства як на чемпіонатах світу з боксу, так і на Олімпійських іграх.  

Після цього Міжнародний олімпійський комітет (МОК) перестав підтримувати Міжнародну асоціацію любительського боксу (AIBA). Тепер під питанням залишається включення боксу у програму Олімпійських ігор 2020 в Токіо.

На противагу AIBA, Світова боксерська організація (WBA) запропонувала:

 • піклуватися про системний розвиток боксу, аматорського та професійного, через розвиток спортсменів, тренерів і менеджменту;
 • боротися з негативними проявами в боксі, а саме бюрократією, корупцією та некомпетентністю;
 • формувати новий імідж боксу серед спортсменів та фанів.

Сьогодні починається нова ера боксу спільно із Всесвітньою боксерською асоціацією, яка сьогодні стає організацією професійного та аматорського боксу. Для досягнення цих цілей WBA запрошує усі Національні боксерські федерації приєднатися до ініціативи. Ця ініціатива була розцінена AIBA як неприпустима та викликала  суперечливу реакцію. За таких обставин ми не можемо реалізовувати турнір на призи Кличко під егідою AIBA, який було заплановано на 10-16 вересня, 2018 року.

Далі наводимо переклад листа від Всесвітньої боксерської асоціації:

 

Бокс повертається

Нові правила гри для майбутнього боксу

Бокс занепадає більше, ніж будь-коли, хоч все ще залишається одним із найпопулярніших видів спорту 21 століття. Cьогодні бокс втрачає довіру, фанів та аудиторію по всьому світу.

“Розділяй і володарюй” – термін, який колись політики і військові використовували в боротьбі з ворогом, зараз якнайкраще описує стан боксу. На жаль, цей вид спорту повністю роздроблений за особистими інтересами регулюючих органів, промоутерів, менеджерів, не кажучи вже про аматорські та професійні організації, які конкурують одна з одною в безглуздій боротьбі. Всі ці сторони шукають лише власної вигоди, ігноруючи двох головних учасників, які творять спорт: фанатів та спортсменів.

На додачу до цих проблем існує ще одна величезна загроза, що замаячила на горизонті: негативна репутація, корупція, бюрократія та тривала неефективність усіх залучених сторін, включаючи аматорів і професійних боксерів. Тепер вони можуть втратити можливість брати участь в Олімпійських іграх. Якщо таке абсурдне рішення приймуть, це стане безпрецендентною поразкою для цього спорту. Олімпійські ігри допомогли розпочати легендарну кар'єру багатьом великим боксерам. Золотими призерами олімпіад стали Флойд Паттерсон, Мухаммед Алі, Джо Фрейзер, Джордж Форман, Шугар Рей Леонард.

Якщо спортсмени, вболівальники та чиновники не стануть на захист боксу з прозорим та інноваційним підходом, наслідки для спорту можуть бути драматичними. Зараз настав час діяти! Ми маємо відновити довіру, єдність і чесність у боксі.

Боксові не потрібні показові заходи, яких вже недостатньо і для яких занадто пізно. Так само не потрібний і новий комунікаційний план. Що справді потрібно – так це амбіційний, життєздатний план, новий союз між тими, хто дійсно вірить у бокс.

Ми прагнемо реальної альтернативи, яка збереже аматорський бокс як основу спорту та гарантуватиме краще майбутнє спортсменам, фанатам, федераціям, офіційним представникам та партнерам.

Часу залишається мало, і світ боксу сподівається на довготривале рішення. WBA, найстарший регулюючий орган у спорті, підтримує синергію у боксі. Як вам відомо, на останніх Олімпійських іграх в Ріо ми зробили історичний перший крок до об'єднання професіоналів та аматорів у співпраці з Національними федераціями. Мета полягала в тому, щоб забезпечити і зміцнити нинішній стан боксу, відновити зацікавленість молоді у ньому, чоловіків і жінок, спортсменів та вболівальників з усього світу. Для нас різноманітність, чесність та прозорість – це більше, ніж слова. Це необхідні цінності для відновлення величі цього шляхетного виду спорту.

 

Багато хто з вас запитає: як? Ось відповідь.

Ми розробили генеральний план із 7 пунктів, щоб досягти наступних цілей:

 1. Зміцнити наші цінності. Розробити Всесвітній Статут Боксу разом за участі спортсменів, офіційних осіб, федерацій та вболівальників з усього світу, щоб підкреслити всеохопність, різноманітність, повагу, залученість та освіту в боксі.
 2. Забезпечити добробут спортсмена. Надати інструменти для освіти, а також страхування здоров'я і життя, щоб спортсмени змогли повністю зосередити свою увагу на кар'єрі, а надалі мали належне майбутнє після виходу на пенсію.
 3. Спростити систему. Запропонувати єдиного регулятора і найвищий владний орган. Потрібно полегшити процедуру через зменшення бюрократії та використання цифрових технологій для підвищення прозорості, співпраці та ефективності.
 4. Підвищити кваліфікацію чиновників та тренерів. Давайте піклуватися про тих, хто піклується про чемпіонів. Підвищимо їм рівень заробітної плати, допоможемо їм з навчанням і навіть розробимо для них пенсійну систему.
 5. Збільшити вплив вболівальників. Перетворити їх на справжніх учасників боксерського світу, ділитися з ними пристрастю та інформацією, а також посилити об’єктивність рішень.
 6. Використовувати цифрові технології. Отримувати глибшу аналітичну статистику, розповсюджувати захоплюючу інформацію та можливості через персоналізовані додатки.
 7. Оптимізувати охоплення. Створити єдиний для професіоналів та аматорів всесвітній канал мовлення з таргетингом на регіони, включаючи підписки чи можливість оплати за перегляд, потокова трансляція відео без втручання інтернет-провайдера, а також через власне виробництво контенту.

Цим зверненням ми запрошуємо вас: Національні федерації, спортсменів, тренерів і професіоналів, які хочуть приєднатися до витоків цього руху. Настав час подивитися сучасному світу в очі. Час зробити крок вперед до найбільного повернення в історії: “Повернення боксу!”

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

KLITSCHKO TOURNAMENT

Міжнародний боксерський турнір серед молоді класу А, після якого кращі боксери відправляються представляти свою країну на Чемпіонатах світу та Європи.

 • 1923 спортсменів взяли участь
 • 33 країни світу представлено
 • 750 боксерів отримали призи
Детальніше про проект