Більше, ніж стажування: підбиваємо підсумки «Dreamship»

3 місяці роботи з 12 стажерами — це якщо коротко про онлайн-стажування «Dreamship». Але цей проєкт — більше, ніж стажування, і його випускники й організатори діляться чому.

Klitschko Foundation вже не вперше надає студентам можливості отримати робочий досвід. «Dreamship» же був створений для українців, які навчаються за кордоном, щоб показати кар’єрні можливості в Україні, долучити до культури благодійництва та поділитися досвідом фонду. До проєкту доєдналися студенти-українці, що здобувають освіту в Литві, Латвії, Польщі та Греції.

«Наш задум був створити онлайн-стажування, що справді ефективне. Щоб кожен стажер чи стажерка крізь екрани ноутбуків могли відчувати себе важливою та потрібною частиною команди. Щоб були не лише реальні задачі від менеджерів, але й обмін досвідом, корисними матеріалами, власними кейсами. Щоби це був простір творчості та креативу, а ще власних ідей і можливостей їх втілювати», розповідає менеджерка проєкту Софія Тарасюк.

Стажери працювали в трьох напрямах — проєктний менеджмент, комунікації та фандрейзинг. Отож, одні вчилися розробляти, анонсувати, та втілювати проєкти. Інші — створювати контент для соцмереж, писати матеріали для медіа, висвітлювати діяльність фонду. Треті — шукати донорів та партнерів в Україні й за кордоном.

«Найцікавішою частиною було знайомство з роботою фонду, адже все було нове і, справді, вперше. Перший пошук ресурсів, перше верстання email-розсилки, перші дизайни у Figma, перші переклади! А для мене все, що роблю вперше, дуже-дуже цікаво», каже стажерка комунікаційного відділу Аліна Котлярова.

«Це крутий проєкт для першого стажування. Я отримала навички у сфері проєктного менеджменту й доєдналася до втілення проєктів фонду. Крім того, ми відвідувати цікаві лекції про кар’єрний розвиток, співбесіди, комунікації, і навіть емоційне вигорання. Найбільше запам’яталась лекція про складання резюме. Під час заняття, Анна Мазур прокоментувала резюме всіх стажерів і дала корисні поради, тому я точно знала, що я маю виправити. Тепер я відчуваю, що готова приєднатися до ринку праці, адже маю необхідні досвід та навички», — ділиться враженнями стажерка Уляна Кузів.

Справді, проєкт не обмежився роботою у фонді. Були щотижневі лекції від експертів для розвитку навичок для працевлаштування, челленджі для саморозвитку у форматі гри Бінго, щотижневі підбірки корисних ресурсів. А також упродовж усіх трьох місяців стажери працювали в командах над створенням ідеї власного проєкту, один із яких згодом втілять разом із фондом.

«Було багато вартісних ідей, але було потрібно обрати найкращу, щоб розвинути її в цілісний план і презентацію для команди фонду. Цей досвід навчив мене, що можна завжди дійти до консенсусу, якщо досліджувати думки інших, не боятися ставити питання, та бути відкритими до нових ідей», — згадує стажерка Людмила Германюк.

Аби стажерам було комфортно працювати разом, робили акцент на комунікацію й перші тижні стажування були присвячені знайомству та тімбілдинг активностям.

«Мені вдалося покращити навички роботи в команді. Я ніколи не була фанаткою командної роботи, бо завжди звикла брати на себе забагато. У фонді зрозуміла, що працювати в команді дійсно легше і краще. Найголовніше — вибудувати довіру», — запевняє стажерка Вікторія Злочанська.

Незалежно від напряму роботи, усі стажери погоджуються, що командна робота та тайм-менеджмент були найбільшими викликами проєкту, які вдалося подолати.

Особистим викликом і улюбленої частиною стажування для Вікторії Самусєвої стала можливість долучитися до проєкту Klitschko Foundation «Challenge Academy» у якості ментора. Дівчина не мала такого досвіду раніше, і її вразили 6 днів спілкування з учасниками-підлітками. Вона радіє, що розвинула свої «менторські» та комунікаційні навички і вдячна за допомогу й поради досвідченіших колег у проєкті.

Стажери випробовували всі отримані навички в серпні шляхом тритижневого експерс-стажування в організаціях-партнерах фонду — «Мистецький Арсенал», «Pro Bono Club Ukraine» та «NFZ Fashion Pitch». Адже одне стажування — добре, а два — більший досвід.

А що ж далі? Після «Dreamship» деякі стажери продовжили співпрацю з організаціями-партнерами. Наприклад, Уляна Кузів тепер представляє «NFZ Fashion Pitch» в Литві. Інші навчаються і шукають нові можливості стажування і роботи. А ще частина стажерів продовжать співпрацювати із фондом задля втілення власного проєкту, про що розповімо зовсім згодом!