8 правил, як здати сесію на 90+

Осіння програма стажування у Фонді Кличко закінчилася і студентам саме час знову з головою поринути у навчання, адже сесія вже зовсім близько. Вікторія Посєва, випускниця четвертого набору стажування, ділиться, як їй вдалося стати частиною команди фонду, а також дає практичні поради, як усе встигати та успішно здати сесію в університеті.

Мене звати Вікторія Посєва, і я випускниця осінньої програми стажування “Стажери 4.0”. Усе почалося з публікації в одній із соціальних мереж, де я побачила новину про наступний набір стажерів у Фонд Кличко. Не довго думаючи, я заповнила аплікаційну форму і чекала на результати. Чому я захотіла потрапити на стажування? У першу чергу, мене захопила діяльність Фонду, яка зосереджена на освіті та науці. Це те, що хвилювало мене останні декілька років, і я хотіла побачити, як створюються такі проекти “зсередини”.

Три місяці стажування пройшли як один день, і багато чого змінилося з моменту мого першого робочого дня у Фонді. Окрім реальних отриманих практичних навичок по роботі, я змінилася і всередині - ціннісні орієнтації в житті набули іншої форми, я зрозуміла, чим хочу насправді займатися в житті. 

Та зараз саме час знову з головою поринути у навчання, адже сесія вже зовсім близько. Для когось вона проходитиме вперше, а хтось уже давно з нею знайомий. Незмінним залишається одне - для кожного студента сесія є особливим періодом студентського життя. 

Чому варто складати сесію якомога краще під час усього навчання в університеті? 

По-перше, це показує вашу здатність системно докладати певних зусиль для отримання результату, ілюструє, що ви можете “виходити із зони комфорту” задля досягнення певних цілей. Це буде належно оцінено на роботі, у майбутньому вам буде легше долати стресові ситуації та труднощі на роботі. По друге, якщо ви захочете вчитися за кордоном - академічна успішність є першим пунктом, з якого починають розгляд заявок. 

Проте, як на мене, найголовнішим пунктом є навчання заради себе. Аби отримати гідну роботу і успішно просуватися по кар’єрній драбині, ви маєте бути конкурентоспроможним серед десятки тисяч інших молодих людей вашої ж професії. Лише унікальні навички та знання зроблять вас незамінним фахівцем. 

Знаєте, що може вас вирізняти з-поміж інших? Досконале знання теоретичної бази вашої професії, так як більшість молодих людей нехтує саме цим пунктом, адже це не так просто, як здається. 

Погодьтеся, якщо ви сумлінно вчитимете все, сесія на 90+ не здаватиметься вам такою захмарно недосяжною.  Для більшості рецепт складання сесії на "відмінно" простий - сісти і вчити. Але навіть і цього буває не достатньо, аби отримати омріяні 90+ з кожного іспиту. 

 

То що ж треба зробити, аби здати сесію на 90+ балів?

1. Як би це дивно не звучало, необхідно отримати допуск до іспиту.

Без цього ви навіть не матимете змоги здати іспит. Намагайтеся якомога більше працювати протягом семестру, відпрацьовуйте пропущенні лекції/семінари - робіть усе, що максимально збільшить шанси на отримання високого балу до іспиту.  

2. Починайте готуватися заздалегідь.

Для кожного це "заздалегідь" своє - місяць, два тижні. Гранична межа якісної підготовки до 4-5 іспитів - тиждень. Важливо визначити завдання, які ви ставите перед собою - просто здати іспит і отримати бал, чи назавжди закріпити необхідні знання для своєї майбутньої спеціальності. "Зазубрювання" матеріалу закріпиться у вашій короткотривалій пам'яті, але через два чи три місяці ви не згадаєте, чим, наприклад, Платон відрізнявся від Аристотеля. Тому, аби інформація закріпилась у вашій довготривалій пам'яті, а найкраще назавжди, починайте готуватися завчасно. 

3. Роздрукуйте/завантажте питання до іспиту та чітко по них готуйтеся. 

Можна багато чого вивчити, але іноді трапляється, що на іспиті ви відповідаєте не так чи не те, що очікує від вас викладач. Будьте уважні, і якщо вам щось не зрозуміло, поставте викладачу на останній лекції/семінарі чи консультації усі хвилюючі вас запитання. 

4. Пропорційно розподіліть час на підготовку до всіх іспитів. 

Не концентруйтесь лише на одному предметі. Який буде розподіл навантаження: чи 25%/25%/25%/25%, чи 50%/50% - вирішувати вам. Головне - це правильно розставляти пріоритети. Якщо ви не знаєте, який з іспитів буде найважчим - запитайте у старших курсів, вони завжди допоможуть. Якщо не контактуєте ні з ким зі старших курсів - запитайте одногрупників чи однокурсників, які можуть знати. 

5. Учіться вчитися ефективно.

Перечитування матеріалу по декілька разів або підкреслювання "головного" матеріалу ніяк не збільшить ваші шанси швидше та надовго запам'ятати інформацію. 

6. Не готуйтеся 24/7, але й не забудьте про підготовку взагалі. 

Аби не метушитися і не панікувати в останній момент, поверніться до пункту 2. 

7. Добре харчуйтеся та достатньо спіть для того, аби організму вистачало енергії для засвоєння нової інформації. 

8. Гуляйте на свіжому повітрі та слухайте класичну музику.

Ні для кого не секрет, що Моцарт стимулює роботу мозку. Якщо не любите класику, слухайте щось спокійне або інструментальне. 

Ось основні принципи підготовки до сесії, які можуть зробити її складання максимально успішною. Від вас необхідне бажання та дисциплінованість у підготовці. Усе інше зробить ваш мозок. 

 

Успіхів, і fight for your dream!