50 шкіл-учасниць проекту Zero Waste School готуються до Zero Waste Day

Проблемою сортування сміття переймаються вже не тільки дорослі, а й підлітки.

Ми вже розповідали вам про організовану Klitschko Foundation ініціативу Zero Waste School, під час якої вчителі та учні шкіл навчаються сортувати сміття,змінюють ставлення до відходів і формують нові корисні звички для повсякденного життя.

Цей проект є довгостроковим, і наступний його етап почнеться вже восени. З 1 по 27 вересня школи-учасниці Zero Waste School проведуть дводенний Zero Waste Day у своїй громаді. Кращі проекти двадцяти п’яти шкіл отримають прес для брикетування сміття, що допоможе їм збирати великі об’єми відходів, передавити їх на сміттєпереробні станції і заробляти кошти на потреби школи.

Реалізуючи свої проекти, школи на власному досвіді навчились трансформувати ідеї в дії. Вони провели лекції та тренінги про екологічну культуру в громаді – як сортувати сміття, взаємодіяти з шкільною адміністрацією та місцевою владою, налагоджувати партнерські зв’язки, планувати та реалізовувати захід.

У результаті станом на 1 серпня, школи:

  • Залучили 12 360 учнів, вчителів, батьків та жителів свого міста до проектної діяльності;
  • Встановили 212 сміттєвих баків;
  • 17 шкіл виграли компостер для переробки органічних відходів від проекту «Компола», про який дізнались під час Zero Waste School у м. Києві;
  • За продуктивну роботу та досягнуті успіхи отримали по дві книги-енциклопедії "Подорож до дивовижного світу тварин", які виготовлені із упаковок для молочних продуктів та соків Tetra Pak;
  • Зібрали та віддали у пункти прийому вторинної сировини шалену кількість сміття. Деталі дивіться в інфографіці:

Нині школи стають об’єднуючими центрами, де розвиваються ідеї та здійснюються мрії громад.Таким чином, вирішуються не тільки місцеві, а й глобальні проблеми.  

Своїми враженнями ділиться пані Людмила, вчитель Загальноосвітньої Новопетрівської школи I-III ступенів із Одеської області:

«Після повернення додому ми відразу провели перемовини із районним відділом освіти і туризму,щоб отримати підтримку для нашої ідеї. У травні ми організували просвітницьку роботу у нашій школі, де розказали про культуру сортування сміття та запропонували свою стратегію вирішення екологічної проблеми у місті. Тренінг мав істотний резонанс, до нас звертаються інші школи із проханням провести тренінг і в їхніх школах. Тому з 14 по 15 вересня ми разом із 8 школами із нашої ОТГ об’єднаємось заради однієї мети – зробити своє місто чистим. Разом ми можемо набагато більше, особливо коли маєш знання та впевненість».

Якщо вже школи знаються на сортуванні сміття, то чому ми не можемо робити це вдома? 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ZERO WASTE SCHOOL

Освітній екопроєкт, покликаний розвивати культуру сортування відходів у школах та громадах і популяризувати екодружній спосіб життя.

Детальніше про проект