5 базових потреб підлітка

Пубертатний період - один з найважчих в спілкуванні дітей та батьків. Підлітки у віці 12-17 років стають надто запальними, іноді навіть роздратованими. Часто це прослідковується саме в спілкуванні вдома. Наталія Форостіна, психолог із 20-ти річним досвідом, розповіла про базові потреби підлітків для батьків-учасниць «Школи успіху» 2018. Ділимось і з вами!

Базовою потребою для дитини та й для підлітка є безумовна любов його батьків. Тобто, відчуття того, що його люблять просто так і незважаючи ні на що. Важливо розуміти, що дитина не повинна добре вчитись чи бути слухняною, аби її любили. Не використовуйте вирази, як «молодець, ось за що я тебе люблю!», або «такою нечепурою тебе ніхто любити не буде».

Незважаючи на те, син у вас чи донька – дозвольте своїм дітям бути сильними. Будь-який підліток цього потребує. У підлітковому віці важливо навчити дитину бути відповідальною за свої дії, слова, успіхи у навчанні. Не забувайте підтримувати та мотивувати її. В свою чергу важливо пам'ятати, що будь-хто має право на емоції та у жодному разі не потрібно подавляти їх фразами типу: "Чого ти плачеш, чоловіки не плачуть!". У таких випадках краще підтримати та запропонувати допомогу: "Так, я розумію, що тобі боляче, можливо, я замажу цю рану ліками?" 

Дитині важливо відчувати її значимість. Вона хоче бути частинкою чогось і щоб на її думку зважали. Аби не подавляти дитину, табуйованими є фрази: «Тебе ніхто не запитував» або «Не лізь у справи дорослих». Натомість потрібно більше радитись із дитиною: «Донечко, у тебе такий хороший смак, порадь, що мені одягнути!»

Кожна дитина, починаючи з 3-х років потребує власного простору. Навіть у цьому віці батьки мають навчитись поважати межі дитини. Тут йдеться не тільки про тіло чи кімнату, а й про особисті речі. Не беріть без дозволу речей вашої дитини, не заходьте в кімнату дитини без стуку. Діти, що виховуються без поваги до своєї власності, часто мають проблеми з особистими кордонами, що може призводити до булінгу в оточені дитини.

Також підлітки потребують експериментувати та навчатись. З народження ми активно вивчаємо світ та досліджуємо його. Не потрібно дитину сварити за поламану іграшку, оскільки таким чином ви вбиваєте бажання дитини до навчання.

Дотримуйтеся цих простих правил і ви станете найкращими друзями своїм дітям!