10 принципів ефективного управління проектами

Олена Бердникова, старший тренер-консультант у CBSD/Thunderbird, поділилася зі стажерами принципами ефективного управління проектами.

Проектний менеджмент – базова навичка, яку отримують наші стажери на практиці. Щоб закріпити знання, Олена Бердникова поділилася зі стажерами 10 принципами ефективного управління проектами:

  1. Дві принципові речі відрізняють проект від поточної діяльності: часові рамки і унікальність. Проект завжди тимчасовий і націлений на конкретні зміни.
  2. Стейкхолдери - це ваше все! Завжди визначайте, для кого ви робите цей проект, та з ким необхідно співпрацювати. Це надзвичайно важливо. Будуйте гарні відносини з ними, інакше ваші прагнення і вся робота з самого початку прирівняються нулю.
  3. "Як боротися з плануванням?" Для нашої культури характерно, що лише 10-20% часу віддається на планування, тоді як на Заході - це чи не 60%! Чому? Насправді така, здавалося б, нудна та часозатратна штука на практиці дає краще розуміння цілей, завдань та, як наслідок, подвоює ефективність.
  4. Як працювати з конкурентами? За правильної взаємодії їх можна перетворити в потенційно зацікавлених сторін.
  5. Один з важливих етапів у проектному менеджменті – ініціювання. Саме на цьому етапі ви вирішуєте: запускати проект чи зупинитись. Більше про цей та інші етапи проекту читайте у статті: https://goo.gl/W2JgLn
  6. Цінуйте команду. Саме внутрішня взаємодія може просунути ваш проект, або ж так і залишити його на рівні ідеї.
  7. Ви маєте побудувати єдине ціле в вашій команді. Якщо команда не сформувалась за 20% часу існування проекту, можна стверджувати, що ефективної команди немає.
  8. Залишайте резерв часу для розвитку команди та форс-мажорів. Час = гроші, але трошки зайвого часу може заощадити вам капітал, нерви і допоможе уникнути помилок.
  9. Кожен спонсор має ім'я, прізвище і по-батькові. Тобто треба розуміти, що кожен - це людина, і якщо у одного не виходить з ним домовитись, то зможе інший. Важливо врахувати його інтереси та мотиви.
  10. Будьте продуктивними, творчими, комунікуйте з іншими, зберігайте спокій та опановуйте проектний менеджмент.