#історії2017 Будь відкритим до можливостей

Стажування - це тримісячна програма, яка має на меті надати перший професійний досвід студентам 2-4 курсів навчання. Читайте у інтерв'ю Каті Самборик її історію співпраці з Klitschko Foundation та поради для майбутніх стажерів.

До Фонду я була типовим студентом. У школі, як і всі, любила організовувати заходи і конкурси. Після вступу в університет усе нівелювалось, не було достатньо простору, ідей і бажання щось робити. А потім випадково побачила оголошення про набір стажерів в Klitschko Foundation і це все змінило. Раніше я чула про спортивні проекти Фонду, а про освітні нічого. Це був збіг обставин, у мене не було варіанту відмовитись. Заповнила анкету в останні дні, скасувала всі справи на дні тренінгу і співбесіди. Тоді довелось відмовитись від поїздки додому. Пройшов майже рік, а я досі жодного разу про це не пошкодувала.

Мої очікування від стажування перевершили себе. Я не знала, що на мене чекає. Перечитала статті на сайті: PR-відділ, досвід роботи в громадській організації,  фандрейзинг тощо. У реальності ж я навіть не знала, що таке фандрейзинг. Та я точно знала, що мені потрібно саме в Klitschko Foundation.

До стажування я не могла чітко розставити пріоритети, не уявляла, в якому напрямку рухатись. Зараз мені ще важко чітко назвати свою ціль, але є правильне розуміння, що робити, аби знайти свою мету. Варто йти далі, пробувати щось нове.   

Після стажування змінився мій характер. Я стала більш цілеспрямованою, вмотивованою. Рідні кажуть, що це робота Фонду. Коли ти знаходишся в цьому середовищі, біля тебе багато людей, які заряджені, ти теж переймаєш енергію від них. Максимально сприятливе середовище для розвитку і пошуку себе. Ти розплющуєш очі і починаєш бачити. Раніше не уявляла, що є стільки можливостей для росту, а виявилось пропозицій безліч. Треба бути сильною особистістю, аби рухатись у такому напрямку самостійно.    

Найближчим часом я би хотіла спробувати івент-менеджмент, шукаю варіанти. Володію двома іноземними мовами, і хочу надалі покращувати свій рівень. Зараз багато не загадую, можливо, я переїду жити в інше місто найближчим часом.   

Пройшло три місяці, як я закінчила свою співпрацю з Фондом, але він настільки рідний. Чекаю на проекти, в яких зможу бути волонтером. «Школу успіху» уже спробувала, зрозуміла свої помилки у менторстві, наступного літа обов’язково зроблю свою роботу якісніше. Я бачила закулісся проектів, знаю, наскільки це круто. Тільки скажіть – одразу долучусь.    

До зустрічі з Klitschko Foundation я мало замислювалась над благодійністю. Мала більш матеріальний погляд: якщо хтось захворів – треба зібрати кошти. Тепер усвідомила, що допомагати – це більш глобальне поняття. У Фонді мені подобалось працювати, навіть безкоштовно. Тут відчуваєш свою місію, а це куди дорожче.

Фонд можна описати трьома поняттями: працездатність, щирість і любов до людей. Моїм наставником була Наташа, я займалась PR-діяльністю і SMM. Вона завжди об’єктивно оцінювала мене і давала поради, мотивувала тією кількістю роботи, яку встигає виконувати. Аліна навчила мене тримати планку. Можливо, ти щось не вмієш, значить, маєш приділити цьому більше часу. Ніколи не можна робити гірше, потрібно відповідати рівню організації.

Я полюбила офіс Klitschko Foundation, бо тут ти вільний і необмежений, завжди відчувається командна робота. З колегами по стажуванню ми підтримуємо зв’язок, зустрічаємось. Усі зайняті, тому рідко вдається бачитися регулярно. Ми у прекрасних стосунках, завжди знаємо, що з радістю допоможемо один одному. Нереально вийти з Фонду і не відчувати любові до людей.  

Важко визначити конкретний момент, який змінив мене. Те, що я змогла стати стажером, спровокувало переворот у свідомості. Дало зрозуміти важливість моєї роботи і організованості. Ще вразила довіра людей до мене як до ментора на «Школі успіху». Раніше я працювала з дітьми, з підлітками і ніколи не виникало проблем. Та на проекті все зовсім по-іншому. ШУшники дуже розумні й вмотивовані, було тяжко не втратити свій рівень наставника. Для мене це волонтерство було необхідною частиною на шляху саморозвитку.

А пропозиція працювати у Фонді – це був просто космос! Навіть не виділила часу на рішення. Не думала «можу – не можу» чи «хочу - не хочу». Кожен пост і публікація давались мені тяжко, але я відчувала свій ріст і це був прекрасний час. Для мого розвитку також було важливо піти з Фонду. Надзвичайно важке рішення. Я плакала і не хотіла прощатися, але розуміла, варто не зупинятися і спробувати інші сфери. Кожен, хто зустрічається з Klitschko Foundation, завжди несе цю філософію у своєму серці. Тепер важливо – не зупинятися. Найважче почати знову. Не ставити пауз, постійно рухатись. Це непросто морально і фізично, але воно винагороджується.

Я хочу, щоб всі майбутні стажери мали можливість відчути на собі реалії проекту, від ідеї і до реалізації. Вони мають піти з Фонду не тільки з іншим кругозором, але й з результатом своєї роботи. Я б порадила їм за найближчий час дізнатись якомога більше. Треба зрозуміти кожен проект, створити зв’язок з кожним стажером. Кинути собі виклик. Братися за всі завдання, але попереджати, якщо не встигаєш. Брати більше, аніж ти можеш осилити, це класно! Тільки завдяки цьому ти ростеш. У мене завжди було найбільше завдань. Спочатку хотілось бути першою і кращою, а потім з'явилась чітка мета – довести собі, що я можу все. Для ефективного стажування треба взяти завдання у Аліни. Це стовідсотковий челлендж. Яким би ти крутим не був, у Фонді завжди є чому вчитись. Твоє завдання – знайти це, тільки так відчуєш атмосферу Klitschko Foundation і стажування. Головне – бути відкритим до можливостей.  А ще зрозуміти, що навіть червоний диплом нічого не означає без практики й всебічного розвитку особистості.

Для мене «Борись за свою мрію» означає багато працювати заради мети. Не достатньо мати ціль і тримати її на долоньці, іноді милуватися нею, потрібно діяти. Хочеш кращого майбутнього для себе, країни, родичів, близьких – роби щось для цього.